Facebook Twitter RSS zdroje

O projektu

Mylook je česko-slovenská galerie módy od skutečných lidí. Nabízí náhled na módu v České a Slovenské republice díky unikátním fotografiím od samotných uživatelů. Nejedná se však pouze o fotografie, velmi užitečná je také možnost označování jednotlivých kousků v outfitu přímo na fotce s volitelným uvedením různých parametrů, jako například kde a za kolik byl daný kus zakoupen.

Díky tomu systém umožní provést výběr pouze požadovaných outfitů spadajících do určité skupiny uživatelů, určitého stylu nebo obsahující kus oblečení v cenové relaci zakoupený z některého obchodu, takže si každý přijde na své.

Registrovanému uživateli systém nabízí možnost vytváření a správu svých vlastních outfitů, hlasování a komentování nad jinými nebo diskutovat na různá témata z oblasti módy a ostatních kategorií v diskusním fóru.

Tento projekt vznikl z důvodu minimálního počtu podobných webových stránek – módních inspirací, které pomohou návštěvníkům vybrat ten jejich správný outfit!

Vytvoření účtu

Pro vytvoření účtu na mylook stačí vyplnit jednoduchý registrační formulář nebo využít jednu z podporovaných sociálních sítí, která registraci ještě více usnadní. K dokončení registrace tak bude stačit pouze jeden klik.

Během registrace přes sociální síť je doporučeno neměnit e-mailovou adresu za anonymní, v případě zrušení účtu na sociální síti nebude možné se přihlásit na mylook (taková adresa se velmi těžko pamatuje).

Při registraci klasickým způsobem, vyplněním formuláře, se v případě chyb zobrazí u jednotlivých políček příslušné upozorňující ikonky, najetím myší na ně se zobrazí konkrétní chybová hláška.

Přihlášení

K přihlášení do systému stačí vyplnit e-mailovou adresu a heslo. V případě zaregistrování přes sociální síť je také možné využít klasické přihlašování – s emailovou adresou uloženou v sociální síti (pokud nebyla zvolena anonymní adresa) a nebo využít příslušného tlačítka sociální sítě a vstoupit tak jednoduše do systému.

Po přihlášení bude na stránce zobrazen stav aktuálního uživatele s případnou ikonkou sociální sítě, která je odkazem na profil na dané sociální síti, a také uživatelské jméno, které vede na profil mylook.

Jak přidat nový outfit

Hned po přihlášení je v menu uživatele odkaz k vytvoření nového outfitu. Výběrem souboru s fotkou buď ze svého počítače nebo fotkou ze sociální sítě je možné rychle vytvořit svůj první outfit. Po úspěšném nahrání fotky je tento outfit označen jako „nedokončený“ a do doby, než bude skutečně dokončen a označen jako „schválený“ se nebude zobrazovat ve výpisu mezi ostatními outfity. Dokončit outfit je možné kdykoli, nevýhodou se tak ale stává jeho pozice ve výpisu – outfity jsou řazeny podle toho, kdy byly prvně vytvořeny. Čím dříve se outfit dokončí, tím je větší šance, že bude umístěn na úvodní stránce.

Během dokončování nebo úpravy outfitu je třeba vymyslet vhodný název, volitelně označit oblečení na fotografii kliknutím na zvolené místo a nastavení dalších parametrů. Změnu pozice označení lze změnit kliknutím na jiné místo v době úpravy daného kusu oblečení. Dále lze zvolit nejvíce pět (přibližných) barev, které se v outfitu nejčastěji nacházejí a vybrat ten správný styl a kategorii, kam outfit zařadit. K outfitu je možné připsat i popis, který se zobrazí pod samotnou fotografií.

Schvalování outfitů bude probíhat nepravidelně a především ve večerních hodinách :-) Pokud bude mít uživatel dostatečný počet schválených outfitů, jeho nově vložené budou již automaticky schváleny a ihned zobrazeny mezi ostatními.

Seznam (mých) outfitů

V tomto seznamu jsou všechny vytvořené outfity označené stavem, ve kterém se právě nacházejí. Více informací o stavu (například z jakého důvodu nebyl outfit schválen) se zobrazí najetím přímo na daný stav.

Komentáře

Na stránce s komentáři je přehled obdržených a napsaných komentářů spolu s ikonkou, k čemu komentář patří. Komentovat je možné outfity a samotné uživatele. Kliknutím na ikonku je možné přejít přímo na outfit nebo profil uživatele. V obou seznamech jsou také zahrnuty komentáře přihlášeného uživatele.

Nastavení

Na stránce s nastavením je možné upravovat základní informace, kontaktní informace – ty se zobrazí pouze ostatním přihlášeným uživatelům, změnit své přihlašovací heslo nebo deaktivovat svůj účet.

Galerie outfitů

Galerie zobrazuje outfity všech uživatelů bez dalších přebytečných informací. Při najetí na outfit se zobrazí pouze jeho název.

Outfit je možné označit jako štítkem „líbí se mi“ (nebo „nelíbí se mi“) přímo na této stránce, chytnutím a táhnutím outfitu na příslušné ikonky, které se objeví v horní části stránky. Outfit je možné pustit až tehdy, když ikonka zmodrá. Stejným způsobem je možné outfity poslat na svou zeď sociální sítě. Své outfity není možné jakkoli označovat.

V dolní části galerie (a některých dalších stránek) se nachází klasické stránkování, které je doplněno o funkci „Připojit další stránku“, kdy dojde k připojení dalších záznamů k současným.

Detail outfitu

Při zobrazení konkrétního outfitu je zobrazena velká fotka s označeným oblečením. Body pro označené oblečení se objeví na fotografii v dobu, kdy je kurzor v obsahové části nebo na položce v seznamu označeného oblečení, kdy dojde ke zvýraznění (které funguje i opačně – najetím na bod na fotografii dojde k označení v seznamu).

Dále následuje výpis zvolených kategorií, barev, … a neschází možnost pro sdílení na sociálních sítích. Přihlášení uživatelé mají možnost tento outfit také komentovat.

Obchody

Na této stránce jsou vypsány všechny obchody, které lze opět filtrovat podle požadovaných kritérií. Přihlášení uživatelé mají možnost navrhnout nový obchod, který se v systému ještě nenachází.

Detail obchodu

Při zobrazení konkrétního obchodu je zobrazena jeho webová adresa, popis a také lokality vyznačené na mapkách České a Slovenské republiky.

Na záložce „označené oblečení“ je možné zobrazit outfity, které mají v označeném oblečení právě zobrazený obchod.

Uživatelé

Na stránce s uživateli se nachází jejich výpis, který je opět možné filtrovat podle potřeb. U každého uživatele po celém systému je zobrazeno zelené kolečko, pokud se nachází ve stavu „připojen“ – to znamená, že uživatel byl aktivní během posledních 10 minut.

Detail uživatele

Stránka s detailem konkrétního uživatele zobrazuje základní informace, kontaktní informace, statistiku. Nechybí seznam jeho outfitů, jeho oblíbených outfitů, fanoušků a posledně označeného oblečení se seznamem s odkazy na příslušný outfit.

Přihlášený uživatel se může stát fanouškem ostatních uživatelů (kromě sebe samotného).

Stránka s detailem uživatele nabízí také psaní komentářů.

Diskusní fórum

Diskuse, kde je možné diskutovat spolu s ostatními uživateli o módních nebo nemódních záležitostech – doporučovat různé obchody, značky, ptát se nebo navrhnout nějakou zajímavou funkčnost, která by mohla stránky vylepšit.

Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé. Vytvořit nové diskusní téma je možné formulářem ve spodní části ve zvolené kategorii.